26.09.2023 | Petr Koval

Lvice za hranicemi: První gól Šapovalivové nebo dominance Pejzlové ve Finsku

V plném proudu jsou takřka všechny mezinárodní soutěže. Ty ženské nejsou výjimkou. V uplynulém týdnu zazářila zejména Michaela Pejzlová, jež řídila vítězství Helsinek 9:0 sedmi asistencemi. Svým prvním gólem v prvním utkání se blýskla také Adéla Šapovalivová.

Adéla Šapovalivová vstřelila svůj první gól v čase 59:58

Stále teprve sedmnáctiletá útočnice má za sebou povedenou premiéru v dresu švédského MoDo. V závěrečném tlaku se totiž dostala ke střele a v prvním zápase za svůj nový klub dokázala skórovat. Její gól dvě vteřiny před koncem však na vítězství nestačil. MoDo, v jehož kádru najdeme i další reprezentantky Vendulu Přibylovou a Anetu Tejralovou, jež utkání nedohrála kvůli zranění, podlehlo týmu Luleå 2:3. Ten naopak nastartoval gól obránkyně Daniely Pejšové, jež nastupuje v týmu s Dominikou Láskovou.

Další český souboj nabídl duel Leksandu IF s Djurgardenem. A úspěšnější byl hostující celek, v jehož dresu hraje Linda Vocetková, Tereza Plosová a Hana Haasová, která se asistencí podílela na vítězství 3:2 také. Za Leksand nastoupily Agáta Sarnovská (0+1) a Tereza Radová. Asistencí svému HV71 přispěla také Klára Seroiszková. Ta pomohla k vítězství 3:1 nad AIK Stockholm.

Sedmibodový večer Michaely Pejzlové

Ve Finsku byla největší hvězdou týdne určitě Michaela Pejzlová. Její tým IFK Helsinki přestřílel TPS Turku vysoko 9:0. Česká reprezentantka se na vítězství podílela opravdu výrazně. Se sedmi asistencemi se totiž stala nejproduktivnější hráčkou zápasu. A je i nejproduktivnější hráčkou ligy. V den vydání článku měla na kontě sedmnáct bodů v pěti zápasech. Její spoluhráčka Blanka Škodová do utkání nenastoupila.

Produktivní byla také Anna Kalová. Jenže ani dva její góly RoKi k vítězství proti Oulu nevedly (2:3). Hned čtyři Češky působí v HPK. Branku vstřelila Tereza Pištěková a asistenci přidala Barbora Juříčková. Jenže ani další bojovný příspěvek Karolíny Erbanové a Anny Vaníčkové prohře 3:4 nad Espoo nezabránil.

Česká stopa ve výsledcích

SDHL (Švédsko):

Leksand – Djurgarden 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Hana Haasová (Djurgarden) 0+1

HV71 – AIK Stockholm 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Klára Seroiszková (HV71) 0+1

MODO Hockey – Luleå HF 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Daniela Pejšová (Luleå HF) 1+0, Adéla Šapovalivová (MODO Hockey) 1+0


NAISTEN Liiga (Finsko):

TPS Turku – IFK Helsinky 0:9 (0:3, 0:3, 0:3)
Michaela Pejzlová (IFK Helsinky) 0+7

HPK – Espoo 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Tereza Pištěková (HPK) 1+0, Barbora Juříčková (HPK) 0+1

RoKi – Oulu 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Anna Kalová (RoKi) 2+0

foto: Jari Mäki-Kuutti/leijonat.fi