13.09.2022 | Tisková zpráva

Informace z jednání výkonného výboru ze dne 14. 9. 2022

Výkonný výbor Českého hokeje na svém jednání dne 14. září 2022 ocenil výkony národního týmu žen na mistrovství světa 2022 v Dánsku, poděkoval za skvělou reprezentaci a schválil mimořádné odměny pro hráčky i členy realizačního týmu.

Výkonný výbor odsouhlasil také zvýšení podpory hokejovým akademiím a sportovním centrům mládeže, a to v celkové výši 40 milionů korun a podporu ve výši 500.000,- korun klubům, které startují v Lize mistrů. Prezident Alois Hadamczik informoval o dosavadních výsledcích jednání s některými obchodními partnery svazu a o výši úspor, jichž se zatím podařilo dosáhnout.

Prezident Alois Hadamczik seznámil členy se změnami organizační struktury svazu a některými personálními změnami. Zástupcem generálními sekretáře se stal Jan Černý, současně bude spolu s Janem Ziklem jednatelem společnosti PRO-HOCKEY. Počet členů dozorčí rady této společnosti byl snížen ze sedmi na tři.

Funkcí sportovního manažera reprezentace byl pověřen Milan Hnilička. Předsedou smírčí komise bude Martin Loukota. Výkonný výbor vzal na vědomí, že po Dominiku Haškovi, kterému skončilo funkční období, povede návrhovou komisi Síně slávy Bedřich Ščerban.

Nejvíce diskutovaným problémem zasedání byl dramatický nárůst cen energií, který může být a s velkou pravděpodobností bude pro mnohé kluby likvidační. Problému se bude výkonný výbor znovu věnovat na svém příštím zasedání.