18.09.2023 | Tisková zpráva

II. liga odstartovala předehrávkou Chebu s Chomutovem, další týmy zahájí soutěž 23. září

Po víkendové předehrávce 6. kola mezi Chebem a Chomutovem odstartuje v sobotu 23. září třinácti duely naplno II. liga. Do třetí nejvyšší soutěže se v letošní sezoně zapojí celkem 27 týmu a její vítěz bude mít na jejím konci možnost navázat na znojemský tým, který loni úspěšně postoupil do Chance ligy.

Třetí nejvyšší česká soutěž je letos rozdělena na dvě části. Podle geografické lokace klubů budou hrát celky ve skupinách „Východ“ a „Západ“. V západní skupině je celkem patnáct týmů, zatímco ve východní jen dvanáct. Vítěz posledního ročníku HC LERAM Orli Znojmo postoupil do Chance ligy, zatímco po třech letech sestoupili zpět DRACI PARS ŠUMPERK.

V základní části se spolu utkají celky skupiny Západ dvoukolově každý s každým (28 utkání), ve skupině Východ zase čtyřkolově (44 utkání). Západní skupinu ještě následně čekají boje v nadstavbě. Prvních osm mužstev bude hrát dvoukolově každý s každým ve skupině A s tím, že se započítávají body ze základní části. Obdobně se vytvoří nadstavbová skupina B i pro týmy na 9. - 15. místě.

Poslední celek z nadstavbové skupiny B se utká na dvě vítězná utkání s posledním mužstvem skupiny Východ o udržení v lize. Poražené družstvo z této části soutěže sestupuje do příslušné nejvyšší krajské ligy seniorů.

7. a 8. tým skupiny A si to následně rozdá v předkole play-off proti 1. a 2. mužstvu ze skupiny B. Dvě vítězná družstva poté doplní šestici nejlepších ze skupiny Západ a odehrají čtyři kola play-off (osmifinále, čtvrtfinále, semifinále a finále) s tím, že osmifinále a čtvrtfinále se hrají na tři vítězná utkání, semifinále a finále se zase na čtyři vítězné zápasy. Vítěz této části soutěže získává právo účasti v soutěži Chance liga pro sezónu 2024/25.

Nová trofej pro vítěze II. ligy a Utkání hvězd

Třetí nejvyšší soutěž čeká v letošní sezoně i řada novinek. Pro vítěze II. ligy je připravena nová trofej. Jejím zhotovitelem je umělecký kovář Ondřej Klír a její součástí je podobizna hokejek, které svírají puk s logem Asociace druholigových klubů ledního hokeje.

V Příbrami se také 27. ledna zcela nově uskuteční Utkání hvězd, ve kterém se proti sobě postaví nejlepší hráči západní a východní skupiny. Součástí akce budou i dovednostní soutěže, ze kterých vzejdou nejrychlejší bruslař, nejpřesnější střelec a nejlepší brankář této akce.

Účastníci soutěže:

2. liga – Západ: Hokej Ústí nad Labem s.r.o., HC Benátky nad Jizerou, HC Stadion Vrchlabí, Piráti Chomutov, HC Tábor, IHC Králové Písek, HK Kralupy nad Vltavou, HC Děčín, HC Kobra Praha, HC Řisuty, HC Letci Letňany, MOSTEČTÍ LVI, HC Příbram, HC Wikov Hronov, HC Stadion Cheb

2. liga – Východ: BK Havlíčkův Brod, AZ Havířov, DRACI PARS ŠUMPERK, HC Slezan Opava, SKLH Žďár nad Sázavou, HK Nový Jičín, HC Bobři Valašské Meziříčí, Technika Hockey Brno, HC ISMM Kopřivnice, HHK Velké Meziříčí, SHKM Hodonín, Hokej Vyškov

Rozpis prvního kola (23. září 2023):

16:00 Hokej Ústí nad Labem s.r.o. vs. HC Stadion Cheb
16:00 HC ISMM Kopřivnice vs. Hokej Vyškov
17:00 HC Benátky nad Jizerou vs. HC Kobra Praha
17:00 HC Wikov Hronov vs. IHC Králové Písek
17:00 HC Letci Letňany vs. Piráti Chomutov
17:00 AZ Havířov vs. SHKM Hodonín
17:00 HC Slezan Opava vs. BK Havlíčkův Brod
17:00 DRACI PARS ŠUMPERK vs. SKLH Žďár nad Sázavou
17:00 HC Bobři Valašské Meziříčí vs. Technika Hockey Brno
18:00 HK Nový Jičín vs. HHK Velké Meziříčí
18:00 HC Děčín vs. HC Tábor
18:00 HK Kralupy nad Vltavou vs. MOSTEČTÍ LVI
18:00 HC Stadion Vrchlabí vs. HC Příbram

Galerie

Související články