06.11.2020 |

#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Komplexní cvičení s hokejkou

V pořadí už třetí díl s obráncem New York Rangers Liborem Hájkem ze série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL se opět odehrává na farmě ve venkovních prostorech a je zaměřen na komplexní cvičení s hokejkou.

Ve třetím pokračování s Liborem Hájkem navazujeme na cviky, ve kterých jsme se věnovali HSSP (Hluboký stabilizační systém páteře). U komplexních cvičení s hokejkou dochází k významné aktivaci HSSP.

Posílený HSSP umožňuje správné a pevné držení těla. Víme, že ze středu těla vychází veškeré pohyby. Díky dobře posílenému středu těla (HSSP) můžeme lépe koordinovat pohyby horních a dolních končetin. Komplexní cvičení s hokejkou také slouží jako průprava pro cvičení se zátěží ve starších věkových kategoriích (od dorostu a výše). Velmi důležité je provádět cvičení zpočátku pomalu.

Tím se lépe naučíme správnou techniku cviků, rychlost přijde později. Správná technika cvičení, nám pomůže lépe zvládat cviky se zátěží. Správnou technikou cviků nebudeme tolik zatěžovat pohybový aparát a tím předcházet i zraněním způsobené nesprávným cvičením.

Všechna videa připravuje oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje. Další díly naleznete v sekci #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL.

Ukažte, jak trénujete doma i vy! Nahrajte video na sociální sítě a v popisku použijte hashtag #HokejDoma.