11.12.2020 |

#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Dribling a svačina s Tomášem Noskem

Tomáš Nosek v dalším díle série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje část své přípravy na zápas. Kromě protažení celého těla a dynamické rozcvičky ještě používá zapracování s hokejkou a míčkem, dribling. Útočník Vegas Golden Knighs inspiruje mladé hokejisty i v rámci přípravy svačiny.

Úvod videa je věnován rozcvičce, která je komplexní, pestrá a trvá zhruba 40 minut. Po ní je tělo správně připraveno na výkon fyzicky i psychicky. „Je důležité, aby rozcvička před zápasem měla správný rytmus i intenzitu, především v dynamické části. Ostatní, například protahovací cviky musí prováděny správně a zapracování s hokejkou a kuličkou prováděno přesně a soustředěně. Chybět by neměla ani rušná část, například skupinové hry s míčem,“ říká Slavomír Lener, manažer rozvoje ČH.

„U videa driblování s míčkem si všimněte, že Tomáš klade velký důraz na to, aby dribloval s hokejkou do všech stran, míček tzv. cítil na holi a přitom pohyboval hlavou na všechny strany. Tím simuluje situaci na ledě, kdy skenuje dění kolem sebe“, upozorňuje Jiří Šejba ml., regionální trenér, který rozcvičku s Tomášem vedl.

Ve druhé části ukazuje Tomáš, jak si připravuje jednu ze svých svačinek před tréninkem a nebo po tréninku. Tentokrát je to, v zámoří velmi populární, sendvič s arašídovou pomazánkou s banánem.

Zde je třeba upozornit na to, abyste si zkontrolovali, jak kvalitní arašídové máslo je (anglický název Peanut butter). Vždy si sežeňte přírodní máslo se 100% podílem arašídů, které neobsahuje žádné přidané látky (ztužené tuky a oleje, transmastné kyseliny, hodně soli a cukru). V tom případě je vhodné a je výborným zdrojem bílkovin a zdravých tuků. I zde platí pravidlo, všeho s mírou, na jednu porci stačí 1-3 kávové lžičky.

Ale variant a nápadů na různé jiné sendviče, například sýrové, zeleninové, ovocné nebo jogurtové svačinky je nepřeberně. Rada je prostá: nezůstávejte jen u jednoho druhu jídla, snažte se o co nejpestřejší svačinky. A nezapomínejte na tekutiny.

Challenge I:
Dokážeš driblovat jako Tomáš Nosek s hlavou vzhůru 4x 40 sekund do všech stran, aniž bys ztratil kontrolu nad míčkem?

Challenge II.:
Dokážeš si sám připravit jakoukoliv svačinu jako Tomáš Nosek?

Všechna videa připravuje oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje. Další díly naleznete v sekci #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL.

Ukažte, jak trénujete doma i vy! Nahrajte video na sociální sítě a v popisku použijte hashtag #HokejDoma.