27.08.2020 | Slavomír Lener

#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Další raketové sporty

Po letní pauze pokračuje seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát budou mladé hráče inspirovat útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas a útočník Colorada Avalanche Martin Kaut. Oba talentovaní hráči už v rámci seriálu ukázali své fotbalové a tenisové dovednosti. V 18. pokračování se zaměří na další raketové sporty.

Každý mladý hokejista by si měl v mládí vyzkoušet veškeré dostupné sporty, které se nabízí doma anebo v nejbližším okolí. Například raketových her je nepřeberně. Kromě tenisu, který jsme již představili v šestnáctém díle, sem patří například stolní tenis, badminton nebo beach tenis s dřevěnou pálkou.

Stolní tenis patří k nejrychlejším a nejrozšířenějším sportům a to jak na závodní, tak i na hobby úrovni. Důležitá je úderová technika i taktika hry. Rozvíjí postřeh, reakci, umění číst soupeře, utužuje psychiku a schopnost se soustředit. Šikovní a zkušenější hráči používají celou řadu úderů a technických fines založených na spinu míčku a různých falších. Hrát se může kdekoli, třeba v garáži nebo na malém dvorku s pálkami s různou měkkostí potahu. Téměř stejnou hru „ping-pong“ hrajeme s tvrdými, téměř jen dřevěnými pálkami. Hraje se ve dvojicích, čtveřicích anebo tzv. „obíhačka" či "vyřazovák“ třeba i s deseti hráči, kde se postupně vypadává až do dvoučlenného finále.

Martinové Kaut a Nečas ukazují i další využití ping-pongového stolu, kdy není třeba pálky, ale jen šikovných nohou nebo holých rukou. Další raketové sporty - badminton a beach tenis - se dají hrát kdekoliv venku, na zahradě nebo u vody na pláži a je možné využít mnoha variant hry, pravidel i velikosti či tvrdosti míčků.

Martin Kaut a Martin Nečas pro vás vybrali dvě velmi obtížné challenge, obě ze stolního tenisu. V té lehčí variantě se jedná se o hru současně se dvěma míčky, v té druhé, mnohem náročnější variantě, se pokuste udržet ve hře co nejdéle hned 3 míčky. Zde je již nutná skvělá koordinace, postřeh, dobrá úderová technika.

Všechna videa připravuje oddělení rozvoje ledního hokeje ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje. Další díly naleznete v sekci #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL.

Ukažte, jak trénujete doma i vy! Nahrajte video na sociální sítě a v popisku použijte hashtag #HokejDoma.