02.02.2021 |

#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - PRÁCE S EXPANDEREM

Brankářská komise Českého hokeje přichází s dvacátým dílem série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře, který si klade za cíl ukázat mladým gólmanům, jak se připravovat v domácích podmínkách v době vládních restrikcí. Tentokrát půjde o cviky se speciální gumou zvanou expander.

V této video ukázce chce brankářská komise mladým gólmanům představit inspiraci pro cvičení na doma s expanderem. Odpor expanderů je volitelný dle věku a dovedností jednotlivce. Podstatné je cítit odpor gumy po celou dobu provádění cviku, ne však takový, který by nedovolil úplný rozsah pohybu.

Součástí videa jsou tři cvičení (mrtvý tah, dřep s tlakem nad hlavu a trčení) doplněné o odborný komentář, který upozorní, na co se v rámci tréninku zaměřit zaměřit.

Ukázky cvičení pro brankáře jsou připravované ve spolupráci profesionálních regionálních trenérů Českého hokeje, jsou zveřejňovány každý týden a distribuovány prostřednictvím regionálních trenérů brankářů klubovým trenérům, rodičům a brankářům. Další díly naleznete v sekci TRÉNINK BRANKÁŘŮ MIMO LED.

Sdílejte a natočte nám vaše video z tréninku brankáře, které následně můžeme umístit na naše stránky. Připojte vždy prosím hashtag #HokejDoma.