18.04.2019 |

Gólové žně na osmnáctkách, v jednom zápase padlo sedmnáct branek!

Vysoce netradiční výsledek byl k vidění ve druhém hracím dnu skupině B mistrovství světa hráčů do 18 let, Spojené státy se pustily do masivní přestřelky se Slovenskem, v níž dohromady padlo sedmnáct gólů a po šedesáti minutách se do šaten veselejší vraceli Američané, kteří nakonec zvítězili vysoko 12:5

Zpočátku to však na takové žně nevypadalo, první branka zápasu totiž padla až v poměrně obvyklé osmé minutě, tehdy Cole Caufield rozhodně netušil, co spustí za dělostřeleckou přípravu. Ovšem už závěr první periody dal některým zavdat takovou myšlenku, když se během posledních tří minut podařilo hráčům hned třikrát překonat soupeřova gólmana.

V průběhu prostřední dvacetiminutovky zvýšily Spojené státy svůj náskok ze 3:1 na 5:2, pravé peklo se nicméně rozpoutalo až v tom vůbec posledním dějství. Američané totiž dokázali nasázet neuvěřitelných sedm branek a jelikož se k nim alespoň třemi, byť ve finále ne příliš významnými, zásahy přidali i Slováci.

USA tedy mohlo slavit i ve svém druhém utkání vysokou výhru, tentokrát 12:5. Fantasticky se utkání povedlo nejnadějnějšímu hráči současnosti Jacku Hughesovi, jenž v zápase zaznamenal neuvěřitelných sedm bodů, když vstřelil čtyři branky a na další tři nahrál. O jednu asistenci méně pak na své konto přidal Cole Caufield, ten s nadliskými devíti body z pouhých dvou duelů vede tabulku produktivity celého šampionátu.

Také odpolední zápas ve skupině A předvedl, jak umí být hokej na góly štědrý sport, Kanada totiž dokázala přehrát Švýcarsko 7:4. Ovšem zápas probíhal mnohem dramatičtěji, než výsledek nasvědčuje. Ačkoliv si javorové listy během jedenácti minut vypracovali náskok 3:0, Švýcaři zvládli během druhé periody srovnat.

Naštěstí pro všechny kanadské příznivce se papíroví favorité včas znovu probudili, poslední dějství zvládli na výbornou a došli si pro další trojici bodů.

Ve druhém zápase skupiny A se však velkého překvapení diváci dočkali a jsou-li ve Švédsku přítomni nějací hollywoodští scénáristé, začíná se jim rodit perfektní námět na další film. Bělorusko si totiž po skalpu Česka vyšláplo i na Finy, které porazilo 4:3. Jejich druhé zázračné vítězství se ovšem málem rozpadlo, ačkoliv si vypracovali v průběhu utkání náskok 4:0, Finsko dokázalo ani ne pět minut před koncem snížit na rozdíl jediné branky. K vyrovnání se nicméně už ale ani přes vlastní dvouminutové power-play hráči Suomi nedostali.

V Örnsköldsviku pak domácí Švédové připravili ohnivé, tedy spíše ledové, přivítání na turnaji Lotyšsku, které přehráli 5:2. Výhru Tre Kronor dirigoval Karl Henriksson, ten se nepodílel jen na jediné brance svého mužstva, vstřelil totiž dva góly a na další dva nahrál.

Dnešní utkání skupiny A

Kanada – Švýcarsko 7:4 (3:0, 1:3, 3:1)

Branky a nahrávky:4. Zary (Tracey, Rees), 8. Tracey (Zary, Rees), 11. Harley (Tomasino), 39. Krebs (Drysdale), 46. Tracey (Newhook, Harley), 50. Cozens (Pelletier), 54. Holloway (Krebs) – 23. Schlaepfer, 30. Schlaepfer (Zuercher, Delémont), 37. Rubanik (Chanton), 49. Salzgeber

Bělorusko – Finsko 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky:18. Kozorez (Bujalskij, Oksenťjuk), 27. Palčik (Oksenťjuk), 34. Oksenťjuk (Bujalskij, Koljačonok), 44. Bujalskij (Oksenťjuk, Usov) – 49. Tieksola (Aaltonen, Pärssinen), 51. Puistola (Heinola, Saarela), 56. Niemela (Aaltonen)

Dnešní zápasy skupiny B

Slovensko – USA 5:12 (1:3, 1:2, 3:7)

Branky a nahrávky:20. Krajč (Golian, Turan), 26. Sojka (Čajkovič), 46. Valigura, 47. Chromiak, 55. Eliaš (Gajdoš) – 8. Caufield (J. Hughes), 18. Turcotte (Moynihan, Boldy), 20. Boldy (Helleson, Moynihan), 21. J. Hughes (Caufield), 40. Caufield (Turcotte), 42. J. Hughes (Caufield, Gildon), 44. Lindmark (Turcotte, Warren), 51. Caufield (J. Hughes), 53. J. Hughes (Turcotte, Boldy), 56. J. Hughes, 56. York (Helleson, Farrell), 58. Caufield (J. Hughes, Boldy)

Švédsko – Lotyšsko 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky:12. Henriksson (Raymond), 14. Bjerselius (Nybeck), 27. Holtz (M. Wahlgren, Henriksson), 48. Henriksson (Holtz, M. Wahlgren), 56. Raymond (Holtz, Henriksson) – 8. Zabusovs, 42. Švanenbergs (Millers)