10.10.2021 |

V listopadu odehraje česká reprezentace žen v Chomutově kvalifikaci na ZOH

Český ženský hokej čeká boj o historicky první účast na olympijských hrách. Finálová olympijská kvalifikace žen proběhne 11. až 14. listopadu v chomutovské ROCKNET aréně. Vítězný tým ze čtyř účastníků si zahraje v únoru v Pekingu pod pěti kruhy.

Cena denních vstupenek (vždy 2 zápasy), jejichž prodej startuje v pondělí 11. října v 11:00, byla stanovena jednotně na 150 Kč. Vstupenky na olympijskou kvalifikaci kupujte zde.

Finálové olympijské kvalifikace žen v Chomutově se kromě Česka zúčastní ještě Maďarsko, Norsko a Polsko. Systém turnaje je jednoduchý: každý s každým a pouze vítězný tým získá právo startovat na únorových zimních olympijských hrách v Pekingu.

Český tým se v Chomutově sejde už 1. listopadu a v rámci přípravného kempu odehraje dva přípravné zápasy proti Dánsku, které se uskuteční bez přítomnosti diváků. Poté ještě před startem kvalifikace tým trenéra Tomáše Paciny odcestuje na závěrečné soustředění do Krušných hor. „Chceme vše podřídit úspěchu. Dlouho jsme věděli, že olympijská kvalifikace bude po mistrovství světa druhý vrchol letošního roku. Od začátku jsme k tomu takto přistupovali a věřím, že 11. listopadu budeme stoprocentně připraveni a že se nám podaří poprvé v historii postoupit na olympiádu. Zároveň doufám, že nás domácí fanoušci poženou kupředu,“ říká hlavní trenér českého národního týmu žen Tomáš Pacina.

Jistou účast pod pěti kruhy má zatím Kanada, USA, Finsko, Olympijští sportovci z Ruska, Švýcarsko, Japonsko a Čína jakožto pořadatel. Zbylá tři místa obsadí vítězové kvalifikací, které pořádají Švédsko, Německo a Česko. „Jsme rádi, že Český hokej poprvé v historii získal možnost organizovat olympijskou kvalifikaci žen. Věříme, že přijde hodně fanoušků a že vytvoří kvalitní hokejovou kulisu. I proto jsme chtěli, aby systém ticketingu byl co nejjednodušší. K dispozici je tedy pouze jedna kategorie a za 150 Kč mohou fanoušci vidět vždy oba zápasy v rámci jednoho hracího dne,“ říká Aleš Zahálka z organizačního výboru olympijské kvalifikace.

Jako pořadatelské město byl zvolen Chomutov a všechny zápasy se odehrají v místní ROCKNET aréně s kapacitou 5250 diváků. „Moc si vážíme toho, že se v našem městě uskuteční tak významná reprezentační akce. Hokej má mezi chomutovskými fanoušky výsadní postavení a věřím, že mnoho z nich přijde podpořit české reprezentantky v cestě za vysněným postupem na olympiádu,“ říká první náměstek primátora města Chomutov David Dinda, který se podílel i na tvorbě oficiálního loga kvalifikace.

Vstupenky na olympijskou kvalifikaci mohou fanoušci kupovat online na webu www.ceskyhokej.cz/OH-zeny. Přímé přenosy ze všech českých zápasů odvysílá sportovní kanál ČT Sport.

Rozpis zápasů:

čtvrtek 11. listopadu 2021
12:00 Polsko - Maďarsko
16:00 Česko - Norsko

sobota 13. listopadu 2021
16:00 Polsko - Česko
20:00 Maďarsko - Norsko

neděle 14. listopadu 2021
16:00 Česko - Maďarsko
20:00 Norsko - Polsko

Sociální sítě národního týmu žen:

instagram.com/narodnitymzen
twitter.com/narodnitymzen
facebook.com/narodnitymzen

Oficiální web ZOH: www.beijing2022.cn

Galerie