17.11.2023 | Martin Voltr

ELJ: Měli jsme nosy nahoře, přiznává Malínek. Z Boleslavi dál fandí i Slavii

Nahoru, dolů a zase nahoru. Tak by se stručně dala charakterizovat křivka výsledků juniorky Mladé Boleslavi, která se po suverénní jízdě a devíti výhrách v řadě zadrhla. Před víkendem znovu vedla tabulku DHL extraligy, ale postup do vyšší nadstavby stále nemá vůbec jistý.

O podzimu v podání mladých Bruslařů hodně vypověděl čtvrteční zápas, který se zařadil k nejpozoruhodnějším v probíhajícím ročníku. Proč? Mladá Boleslav vedla v Hradci Králové po dvou třetinách luxusně 5:1, ale náskok ztratila! I přes vítězné nájezdy pak v její kabině zvládlo rozčarování.

„Musím říct, že jsme zklamaní. Bylo to na tři body. Odehráli jsme jenom čtyřicet minut a těch dvacet jsme jim odevzdali,“ kroutil hlavou útočník Vojtěch Malínek, který patří k oporám středočeského mužstva.

V Hradci Králové zaznamenal tři asistence a pomohl i proměněným nájezdem. Forvard, který do týmu přišel v roce 2022 z pražské Slavie, tak sbírá téměř bod na zápas. Za to se dočkal i odměny v podobě premiéry za extraligový A-tým v utkání na Kometě.

Trenér Marek Melenovský po utkání v Hradci říkal, že to byla facka, kterou jste možná potřebovali. Vy jste už ale schytali větší facku, když jste po vítězné sérii začali koncem září prohrávat. A museli jste se z toho zvednout.
Musím říct, že jsme se zvedli. Před repre pauzou jsme párkrát prohráli, měli jsme horší sérii, a teď je to další zdvižený prst. Věřím našemu týmu, že se poučíme a budeme pokračovat ve výhrách.

Čemu přisuzujete proměnlivé série? Tomu, že je soutěž hodně vyrovnaná?
Musím říct, že soutěž je velmi vyrovnaná, ale trošku jsme měli i nosy nahoře. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale nešlo. Všichni soupeři jsou vyrovnaní. My jsme dostali facku, začali prohrávat a museli jsme se z toho dostat. To se nám celkem povedlo, začali jsme hrát jednoduše.

Dostali jste se zpátky na první místo. Jak vyhlížíte poslední kola základní části?
Samozřejmě chceme být v první čtyřce a urvat play off. Můžeme ale dvakrát prohrát a budeme pomalu třetí od konce… Musíme bodovat a hlavně hrát to, co po nás trenéři chtějí. Pak to bude fungovat, musíme v to věřit.

Produktivitu máte celkem rozloženou, vy jste teď ale zakulatil dvacet bodů. Jste spokojený?
Musím říct, že na začátku mi to moc nelepilo, ale začínám se zvedat. Teď mi to sedlo i v lajně s Vojtou Polákem a Honzou Půčkem. Byl bych moc rád, kdyby to takhle jelo do konce sezony a pomáhal bych týmu.

Za odměnu jste dostal i šanci v áčku…
Byla tam velká marodka, tak povolali zrovna mě, za což jsem velmi rád. Doufám, že ještě nějaká šance přijde a třeba bych tam vydržel i na víc zápasů.

Jaký to byl zážitek?
Skvělý! Musím říct, že hala v Brně byla skoro vyprodaná a fanoušci fandili. Pro mě jako kluka, pro kterého byl sen hrát v extralize, to bylo moc krásné. Škoda že jsme nevyhráli a že je Boleslav v takové situaci, kdy potřebuje vyhrávat.

Vy mladí se v takové chvíli do týmu jen těžko prosadíte…
Jo, to je pro juniory nebo mladé kluky těžké. Chápeme to, budeme fárat v juniorce a doufat, že se áčko zvedne a třeba dostaneme šanci.

Vy jste do Boleslavi přišel z pražské Slavie, když její juniorka spadla z nejvyšší soutěže. Sledujete její snahy o návrat?
Samozřejmě Slavii sleduju, znám tam všechny trenéry a se všemi kluky jsme v kontaktu. Bavíme se, potkáváme se na různých oslavách nebo i ve škole. Přeju jim jenom to nejlepší a doufám, že postoupí mezi elitu, kam Slavia patří.

Na konci minulé sezony jste tedy částečně prožíval i její neúspěch, když vypadla už ve čtvrtfinále?
Bylo to zklamání. Šli jim pomoci Lukáš Strnad a do branky Tomáš Volevecký s Michalem Pittrem… Tým na to měli, bohužel takový je sport. Věřím, že letos už postoupí.

Kdyby jí to bývalo vyšlo, mohl byste hrát juniorskou extraligu v jejích barvách?
Jsem hráčem Slavie, takže bych asi mohl. V Boleslavi jsem ale spokojený a rád bych tu zůstal i nadále.