17.10.2019 | Tisková zpráva

Do finále ankety Díky, trenére mládežnický kouč z Vimperka David Vinš

Dvě trenérky a šest trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2019 a následníkem Michalů Eisenkolba a Bízy, Zdeňka Grygara a Lukáše Nováka, vítězů uplynulých ročníků, se rozhodne v neděli 3. listopadu v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. O titul bude bojovat i David Vinš, trenér z HC Vimperk.

V základní nominaci bylo přes 700 trenérů z různých sportovních odvětví. Následoval výběr 32 kandidátů a poté vznikla semifinálová TOP 16. Za šestnáctkou nejlepších vyrazil štáb Díky, trenére a zúčastnil se tréninku s dětmi.

„Na základě získaných poznatků jsme vybírali spolu se sportovními odborníky osmičku pro finále. Letos to bylo opravdu těžké rozhodování. Kvalita celé TOP 16 je opravdu vysoká. S výběrem nám pomohla i finálová porota, ve které zasedne například Marian Jelínek, Natalie Hejková a jako již tradičně i loňský vítěz, letos jím byl Lukáš Novák, trenér capoeiry“, tvrdí Petr Rydl, zakladatel a organizátor akce Díky, trenére.

Co čeká finalisty na Podvinném mlýně?

Jako při minulých ročnících nabitá tribuna s jejich příznivci a bouřlivé prostředí. V něm každý v osmiminutové ukázce naznačí své tréninkové umění. Jak svěřence vedou, aby je to bavilo. Čtyři, kterým to půjde nejlépe a zaujmou diváky a porotu, postoupí do užšího finále. V něm se utkají ve třech speciálních soutěžích v týmu s dětmi, které si vylosují z kolektivu soupeřů.

Kdo se dostane do čtveřice, stejně jako o nositeli titulu Trenér mládeže 2019, rozhodne porota složená z lidí, kteří mají ke sportu a zvlášť k dětem blízko. Novinkou letošního finále je, že každý z TOP 8 obdrží finanční odměnu, finálová čtyřka si to nakonec rozdá o ceny za 140 tisíc korun.

Během finálového Dne trenérů mládeže vystoupí kapela Slza, na autogramiádu dorazí Jakub Kohák a diváci budou mít šanci vyhrát vouchery do sportovního obchodu.

Na vyvrcholení pátého ročníku akce se spolu s trenéry a jejich svěřenci těší i organizátoři projektu. Hlavní myšlenkou celého projektu je, aby byla široká veřejnost seznámena s obětavými lidmi, kteří většinou bez nároku na odměnu, vychovávají děti k pravidelnému sportování a mnohé i k vrcholovým výkonům.

Jubilejní pátý ročník akce Díky, trenére ukázal, že znalost projektu je opět větší. Ozývají se nejen rodiče či prarodiče dětí, ale i širší sportovní veřejnost, která prostřednictvím akce děkuje trenérům za jejich nelehkou činnost.

Top 8 trenérek a trenérů mládeže 2018:

Karel Handlíř - TJ Lokomotiva Krnov (šachy), Petr Zeman - Orli Choceň (baseball), Tomáš Hruška - Královští Sokoli Hradec Králové (basketbal), Olga Kepková - Rebels O.K. Řevnice (Rope Skipping), Markéta Osičková - TJ Astra Zahradní město (badminton), Jiří Robovský - TJ Sokol Kolín (atletika), Libor Trojan - FK Jinočany (fotbal), David Vinš - HC Vimperk (lední hokej)

David Vinš slovem organizátorů: David svým trenérským přístupem dokáže děti na ledě strhnout k výkonům i při tréninku. Jak sám říká, rád razí při trénování metodu „cukr-bič-cukr“. Hokej je totiž velká radost, ale také velká dřina a proto je nutné děti neustále motivovat.

Den trenérů mládeže, tedy velké finále letošního roku, se koná 3. listopadu 2019 od 12.00 v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. Přijďte podpořit všechny trenéry mládeže a užít si odpoledne. Vstup na akci je zdarma. Pozvánka na FB (zde).

Profil Davida Vinše najdete zde. Více na webu www.dikytrenere.cz