29.08.2021 |

Češky zápas s Japonskem nezvládly a končí sedmé

V utkání o umístění bojovaly Rusky s Němkami a Češky s Japonkami. Němky více než polovinu zápasu měli blíže k lepšímu umístění, ale obrat ve třetí třetině zajistil vítězství Ruskám. Český tým bojoval o páté místo s Japonskem. Češky nedokázaly navázat na výborné výkony ze základní skupiny a po prohře 2:3 končí na MS v Calgary sedmé.

Český tým nevstoupil do zápasu o umístění dobře. Do vedení šly Japonky zásluhou Kubové. V 17. minutě neuznaly gól Dominice Láskové a Češky to viditelně zasáhlo. Ve 25. minutě ještě srovnala stav zápasu Mills, ale Japonky přidaly další dvě branky. V závěru ještě snížila Pejšová, ale ani v závěrečné powerplay se nepodařilo svěřenkyním trenéra Paciny vyrovnat.

Česko – Japonsko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Mills (Tejralová, Křížová), 59. Pejšová (Mills, Přibylová) – 14. Kubová (Aoj Šigaová, Toková), 37. Ukitaová (Koikeová, Hosamajadová), 59. Šigaová

Rozhodčí: Ermaková, Senuková – Heikkinenová, Mochovová

Vyloučení: 6:2.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 33:27 (9:11, 7:6, 17:10).
Bez diváků.

Česko: Peslarová – Pejšová, Kolowratová (A), Lásková, Čajanová, Horálková, Tejralová – Pejzlová, Vanišová, Křížová – Neubauerová, Mrázová (A), Mlýnková – Přibylová, Mills (C), Hymlárová – Pátková, Serdar, Bukolská.

Japonsko: N. Fudžimotová – Kojkeová, Hosojamadaová (A), Aoj Šigaová, A. Toková (A), Š. Jamašitaová, Suzukiová, Kawašimaová – Miuraová, Jonejamaová, Osawaová (C) – Ukitaová, H. Toková, Akane Šigaová – H. Jamašitaová, Takaová, Kojamaová – Otakiová, Kubová, M. Fudžimotová – Šišiučiová.

Další výsledky MS žen:

Rusko – Německo 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Savoninová (Kulišovová, Faljachovová), 42. Koržakovová (Gončarenková, Rodnovová), 45. Bratiševová (Kadirovová, Ganějevová) – 24. N. Eisenschmidová (T. Eisenschmidová), 38. Spielbergerová (Reichová, Karpfová)