28.08.2021 |

České hokejistky na MS končí ve čtvrtfinále. Američanky i Kanaďanky si zastřílely

České hokejisty na MS žen Calgary končí ve čtvrtfinále, kde těsně podlehly Finkám 0:1. Do semifinále postoupily také zámořské velmoci Kanada s USA, které rozdrtily své soupeře. Překvapením je vypadnutí Rusek, které podlehli Švýcarkám 2:3 v prodloužení.

Český tým se na MS prezentoval výbornou hrou. V základní skupině nepoznaly hokejisty hořkost porážky. Ve čtvrtfinále jim ale nebylo přáno. I přes velký tlak a spoustu šancí se nedokázaly gólově prosadit. Ve 36. minutě vstřelila jedinou branku utkání Vanhanenová a z postupu do semifinále se tak raduje Finsko.

Finsko – Česko 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 36. Vanhanenová

Rozhodčí: Lieffersová, Manthaová (CAN) – Kainbergerová (AUT), Strongová (USA)

Vyloučení: 4:2.
Využití: 0:0.
Střely na branku: 20:29 (8:10, 7:11, 5:8).
Bez diváků.

Česko: Peslarová – Pejšová, Kolowratová (A), Lásková, Čajanová, Horálková, Tejralová – Pejzlová, Vanišová, Křížová – Neubauerová, Mrázová (A), Mlýnková – Přibylová, Mills (C), Hymlárová – Pátková, Bukolská.

Finsko: Keisalaová – Savolainenová, Hiirikoskiová (C), Laitinenová, Tuominenová, Lindstedtová, Viitasuová, Karjalainenová – Nieminenová (A), Tapaniová, Karvinenová (A) – Holopainenová, Tulusová, Vainikkaová – Liikalaová, Niskanenová, Nylundová – Vesaová, Vanhanenová, Sundelinová – Hakalaová.

Další výsledky MS žen:

Kanada – Německo 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Bellová (Daoustová), 4. Spoonerová (Fillierová), 16. Jennerová (Daoustová), 29. Spoonerová (Sheltonová, Bellová), 36. Poulinová (Bachová), 44. Daoustová (Poulinová), 54. Fillierová (Spoonerová)

Rusko – Švýcarsko 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Rodnovová (Ganejevová, Kadirová), 9. Markovová (Koržakovová, Rodnovová) – 50. Raselliová (Ruediová, Ryhnerová), 58. Stänzová (Christenová), 65. Zimmermannová (Leemannová)

USA – Japonsko 10:2 (5:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Carpenterová (Kesselová, Barnesová), 4. Knightová (Coyneová Schofieldová, Deckerová), 15. Zumwinkleová (Kesselová), 16. Carpenterová (Steckleinová), 18. Kellerová (Compherová, Barnesová), 26. Deckerová (Knightová, Kellerová), 29. Harveyová (Camaranesiová), 42. Zumwinkleová, 44. Knightová (Harveyová), 55. Camaranesiová (Roqueová, Harveyová) – 11. Akane Šigaová (H. Toková, Ukitaová), 19. Akane Šigaová (Takaová)