12.11.2022 | Bořek Kopecký

Češi z Karjala Cupu vezou skalp domácích mistrů světa a třetí místo v turnaji

Národní tým veze z prvního mezinárodního turnaje nové sezóny třetí místo. Karjala Cup odstartovali čeští reprezentanti domácím utkáním proti Švédům a poté se přesunuli do finského Turku. Zde čekal na svěřence trenéra Kariho Jalonena kromě tradičních soupeřů Finska a Švédska také výběr Švýcarska, který na Karjale nahradil ruskou reprezentaci. Velmi vyrovnaný turnaj nakonec ovládli Švédové, domácí Finové skončili poslední.

Češi se na úvod turnaje Karjala Cup představili v Českých Budějovicích, kde hostili Švédy. První utkání národního týmu v letošní sezóně nakonec vyšlo lépe Švédům. Na vítězství Tre Kronor měl výrazný podíl Andre Petersson, jenž hattrickem řídil výhru 4:1.

Následoval přesun do Turku, kde byl na řadě duel s domácím Finskem. Češi dali svému soupeři lekci z produktivity a Suomi přehráli v poměru 5:2. Dva přesné zásahy zaznamenal Radan Lenc.

Poslední zápas odehrála česká reprezentace proti Švýcarům, kteří v obou předchozích duelech hráli prodloužení a nájezdy. Šedesát minut nerozhodlo o vítězi ani tentokrát, v prodloužení však byli úspěšnější Švýcaři, kterým vystřelil výhru Sven Senteler.

Finsko-Česko 2:5
Branky ČR: 8. Smejkal (Zdráhal, Zábranský), 28. Lenc (Špaček, Kodýtek), 35. Dvořák (Košťálek, Zohorna), 48. Špaček (Lenc, Chlapík), 52. Lenc (Chlapík, Špaček).