03.04.2019 | Tisková zpráva

Prodej vstupenek na MS juniorů 2020 odstartuje 24. dubna

Ceny vstupenek na mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 začínají na 90 Kč. Vstupenky na utkání českého týmu v základní skupině stojí 290 Kč. Finále juniorského šampionátu bude možné zhlédnout za 450 Kč. Vrcholnou hokejovou akci hostí od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 Ostrava a Třinec.

“Nastavení cenové politiky je v rámci organizace šampionátu stěžejní záležitostí, které jsme se věnovali opravdu pečlivě,” řekl Martin Urban, generální sekretář Českého hokeje. “Organizační výbor se snažil zohlednit několik faktorů - kromě samotné atraktivity utkání juniorských týmů, v nichž můžou fanoušci vidět budoucí hvězdy světového hokeje, také termín akce, který je zajímavý zejména pro domácí diváky, a proto jsme chtěli, aby byl turnaj cenově dostupný a fanoušci si jej mohli užít a navštívit hned několik utkání. V rámci jednotlivých kategorií jsme také zohlednili dlouhodobou výkonnost a úspěšnost jednotlivých týmů, stejně jako důležitost utkání v playoff fázi turnaje.”

Zápasy turnaje, na němž se představí deset nejlepších světových týmů do 20 let, přivítají OSTRAVAR ARÉNA v Ostravě a WERK ARENA v Třinci. Ceny vstupenek jsou stejné pro obě dějiště Ostravu a Třinec.

Vzhledem k bezproblémové viditelnosti ze všech míst obou hostujících arén jsou na daný zápas k dispozici vstupenky vždy v jedné cenové úrovni. Vstupenky na zápasy základní skupiny jsou ve třech cenových kategoriích dle atraktivity zápasů - 290 Kč, 240 Kč a 140 Kč. Cena vstupenky pro všechna utkání domácího, českého týmu v základní skupině – ve čtvrtek 26. prosince proti Rusku, v sobotu 28. prosince proti Německu, v pondělí 30. prosince proti USA a 31. prosince proti Kanadě - je stanovena na 290 Kč. Za stejnou sumu 290 Kč, mohou diváci zhlédnout také všechna čtvrtfinálová utkání, která se odehrají v obou městech: dvě v Ostravě i dvě v Třinci. Závěrečná část turnaje se uskuteční v Ostravě - semifinále a finále se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ.

Prodejní kapacity: Ostrava - 7800 míst, Třinec 4200 míst

Na semifinále budou vstupenky k dispozici za 290 Kč, zápas o bronz vyjde fanoušky na 350 Kč a finálový duel na 450 Kč. Vstupenky na zápasy o udržení v elitní skupině, které se odehrají na ledě OSTRAVAR ARÉNY, se budou prodávat za 90 Kč. Prodejní kapacita OSTRAVAR ARÉNY v Ostravě je 7800 míst. Kapacita WERK ARÉNY v Třinci je 4200 míst. Blokace v obou arénách činí přibližně 25 procent kapacity arén a zahrnují blokace pro IIHF, týmy, média, technické blokace. “I vzhledem k vysoké televizní sledovanosti šampionátu zejména v zámoří jsme vyšli vstříc přání držitele televizních práv a výrobce televizního signálu, společnosti TSN ohledně systému prodeje. V rámci prodeje vstupenek uvolňujeme v první fázi do prodeje vstupenky v sektorech na takzvané ‘televizní straně’, tzn. za střídačkami a za brankami,” vysvětlil Urban.

Prodej vstupenek na MSLH 20 IIHF 2020 je realizován ve spolupráci se společností Deep Vision. Vstupenky si mohou zájemci zakoupit online prostřednictvím webových stránek šampionátu 2020.worldjuniors.hockey, případně na pokladnách v prodejních místech Sazky. Prodej vstupenek začne ve středu 24. dubna v 11.00 hod.

“Turnaj juniorů patří k nejsledovanějším světovým šampionátům. Doufáme, že v České republice o něj také bude zájem a spousta hokejových fanoušků už nyní začne plánovat, jak stráví vánoční svátky v Moravskoslezském kraji. Věříme, že nastavenou cenovou politikou jsme jim vyšli vstříc a najdou si cestu na stadiony opravdu v hojném počtu,” dodal Martin Urban. MSLH 20 IIHF se v Česku konalo celkem třikrát a vrací se po dvanácti letech. Město Ostrava přivítá hokejový šampionát dvacetiletých již podruhé, Třinec čeká premiéra.

„Hokej má v Moravskoslezském kraji svou tradici. Kromě krajského města nabízí kvalitní zápasy, skvělou hokejovou atmosféru a kvalitní zázemí i Třinec. I díky těmto možnostem k nám zavítá šampionát hokejistů, kteří jsou teď sice v kategorii juniorů, ale právě v nich je budoucnost světového hokeje. Třeba právě v Ostravě nebo v Třinci uvidí hokejoví fanoušci budoucího Crosbyho, Ovečkina, Jágra nebo Lemieuxe. Mistrovství světa v ledním hokeji juniorů se do Moravskoslezského kraje vrací po pětadvaceti letech. Věřím, že tato významná sportovní akce upozorní na prestiž našeho regionu,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

"Mistrovství světa juniorů je nejvýznamnější sportovní událost v dějinách Třince"

„Tento šampionát patří k nejprestižnějším hokejovým turnajům světa. Pro skauty a šéfy týmů z NHL je dokonce důležitější než seniorské mistrovství světa. Na turnaji vyhledávají talenty a mistrovství světa dvacetiletých v mnoha případech nastartovalo kariéry největších hvězd zámořského hokeje. Ostrava se tak na přelomu roku stane centrem světového hokeje. Těší mě, že si organizátoři vybrali Ostravu jako dějiště mistrovství. Zúročily se tak zkušenosti, kdy jsme dokázali připravit akce na nejvyšší úrovni. Jedním z důležitých bodů jsou ubytovací kapacity, které má Ostrava na odpovídající úrovni. Očekávám velkou návštěvnost. Věřím, že diváci uvidí výborné zápasy a účastníci mistrovství se stanou vzorem pro děti a ovlivní je, aby začali také sportovat,“ uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

„Třinec a sport k sobě už neodmyslitelně patří po celá desetiletí. Třinec žije sportem, Třinečané jsou jedineční fanoušci a věřím, že vytvoří ve WERK ARENĚ skvělou atmosféru stejně jako na hokejových zápasech domácího týmu Ocelářů. Mistrovství světa juniorů je nejvýznamnější sportovní událost v dějinách Třince. Je to pro nás obrovská čest a také výzva dokázat to, že si skutečně zasloužíme nosit titul hokejové město,” řekla Věra Palkovská, primátorka města Třinec.

„Jsme poctěni, že můžeme v naší WERK ARENĚ hostit budoucí světové hvězdy ledního hokeje. Pro fanoušky na Třinecku bude turnaj obrovským zážitkem. Určitě během jednotlivých zápasů vytvoří skvělou atmosféru,” řekl Jan Czudek, generální ředitel Třineckých železáren, které jsou partnerem šampionátu.

Vstupenky na MSLH 20 IIHF 2020

Ceny: základní skupina: 140 - 240 - 290 Kč, čtvrtfinále, semifinále: 290 Kč, zápasy o udržení: 90 Kč, zápas o bronz: 350 Kč, finále: 450 Kč

Prodej: oficiální web 2020.worldjuniors.hockey, prodejní místa Sazky

Začátek prodeje: 24. dubna 2019, 11.00 hod

Foto: Český hokej/Jiří Zerzoň