Články

První dva zápasy nové sezony odehraje česká osmnáctka ve Švýcarsku
Zápasová sezona startuje pro českou reprezentaci do 18 let akcí ve švýcarském Romanshornu. Svěřenci trenéra Karla Berana zde odehrají dva duely proti stejně starému domácímu výběru. Hned na začátku srpna pak české mladíky čeká prestižní Hlinka Gretzky Cup.
Česká dvacítka zahájí sezonu čtyřmi zápasy na kempu ve Finsku
Česká reprezentace do 20 let má před sebou první přípravné zápasy v sezoně, která vyvrcholí domácím juniorským šampionátem v Ostravě a Třinci. Svěřenci trenéra Václava Varadi odcestovali na kemp do finského Vierumäki, kde odehrají dva duely proti domácímu výběru a poté dvě utkání proti Švýcarsku.
Česká sedmnáctka vyhrála všechny tři zápasy ve Švýcarsku
Česká reprezentace do 17 let úspěšně vstoupila do nové sezony. Svěřenci trenéra Eismanna nastoupili ve švýcarském Romanshornu ke třem duelům proti domácímu výběru a ve všech případech se podařilo českým mladíkům zvítězit.
Reprezentace žen a žen U16 absolvovaly předsezónní testy v Edenu
Vůbec poprvé v nové sezoně se sešly česká reprezentace žen a také výběr žen do 16 let. Hráčky obou celků v pražském Edenu absolvovaly speciální předsezónní testování. Svěřenkyně trenéra Nováka čeká další kemp na konci července v Benešově, nejmladší reprezentace žen se pak sejde v Příbrami.
Česká sedmnáctka odehraje ve Švýcarsku úvodní tři zápasy sezony
Česká reprezentace do 17 let má před sebou úvodní tři zápasy sezony. Po třídenním kempu v Třemošné odcestovali svěřenci trenéra Václava Eismanna do švýcarského Romanshornu, kde ve čtvrtek, pátek a sobotu odehrají přátelské duely proti stejně starému domácímu výběru.
Pětasedmdesátiny Jiřího Holíka
Pětasedmdesáté narozeniny slaví Jiří Holík (9. 7. 1944), rekordman v počtu reprezentačních startů. Jiří Holík sehrál v dresu národního mužstva 319 utkání a vstřelil v nich 132 branek. Dvanáctkrát se zúčastnil mistrovství světa, čtyřikrát olympijského turnaje a jednou, v roce 1976, Kanadského poháru.
Rozvojové kempy IIHF v Bratislavě a Vierumaki
Nová hokejová sezona už se pomalu rozjíždí. Mezinárodní hokejová federace organizuje na začátku léta dva rozvojové kempy na dvou různých místech Evropy. V dějišti posledního mistrovství světa se sešly nadějné brankářky a pod vedením zkušených trenérů a trenérek absolvují v Bratislavě týdenní kemp. Ve finském Vierumaki se pak v první polovině července budou na novou sezonu připravovat nadějní hokejisté.
Česká osmnáctka vyjela poprvé na led pod vedením Karla Berana
Česká reprezentace do 18 let se poprvé v sezoně sešla v Rokycanech pod vedením nového trenéra Karla Berana. Mladý český výběr stráví na západě Čech celkem pět dní, první utkání v sezoně pak odehraje v červenci ve Švýcarsko. Tradičním vrcholem pro tuto kategorii bude mistrovství světa, které se uskuteční v dubnu v USA.
Reprezentaci U18 čekají na Hlinka Gretzky Cupu Finsko, Kanada a Švýcarsko
Česká reprezentace U18 se v základní skupině Hlinka Gretzky Cupu utká v Břeclavi s celky Švýcarska (5. srpna 2019), Finska (6. srpna 2019) a Kanady (7. srpna 2019). Ve druhé skupině, kterou budou hostit slovenské Piěšťany, se střetnou mužstva Ruska, Slovenska, Spojených států a Švédska. Semifinálové zápasy a zápasy o umístění jsou na programu 9. srpna 2019, finále a utkání o bronz 10. srpna 2019.
Vyjádření Českého hokeje k rozhovoru Miloše Říhy pro LN
„Trenér Miloš Říha má dvouletou smlouvu, která pokračuje a podle vzájemné dohody byla uzavřena s platností do června příštího roku. Výkony, které reprezentace pod jeho vedením předváděla na mistrovství světa, zhodnotil výkonný výbor Českého hokeje kladně a na uvedeném základě schválil i trenérův návrh na složení realizačního týmu pro nadcházející sezónu včetně jeho rozšíření o Miloše Říhu mladšího. Případné prodloužení kontraktu nicméně předmětem jednání výkonného výboru nebylo. „Pokud jde o Filipa Pešána,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král, „již dříve byl jmenován šéftrenérem Českého hokeje a počítáme s tím, že s největší pravděpodobností se stane i nástupcem Miloše Říhy u národního mužstva. Naši představu jsme zveřejnili s předstihem, protože jde o koncepční, předem plánovaný krok, na rozdíl od minulosti pro něj máme vytvořeny podmínky a souvisí s ním i jmenování Filipa Pešána generálním manažerem juniorské reprezentace. Na základě informací, které se objevily v médiích, se vedení Českého hokeje spojilo s reprezentačním trenérem Milošem Říhou. Případné předčasné ukončení kontraktu není a nebylo z pohledu žádné ze smluvních stran na pořadu dne. Počítáme s tím, že Miloš Říha naváže na úspěšnou práci z předchozí sezóny.“