Články

Na MS ve Švýcarsku pojedou rozhodčí Jeřábek, Šír a Ondráček
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila listinu rozhodčích pro elitní skupinu mistrovství světa, kterou budou 8. – 24. května 2020 hostit švýcarská města Curych a Lausanne. Figuruje na ní 16 hlavních a 16 čárových rozhodčích z 12 zemí, z účastníků turnaje nemají mezi nominovanými zastoupení Itálie, Kazachstán, Lotyšsko, Slovensko a Velká Británie.
Šestý ročník akce Díky, trenére začíná. Nominujte své oblíbené trenéry
Začíná další ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére. Od února můžete opět nominovat trenérky a trenéry, kteří dle vašeho názoru dobře pracují s hokejovou mládeží. Nejen, že jim poděkujete za jejich práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2020, o příspěvky na zahraniční stáže nebo pro jejich kluby.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Tomáš Vondráček (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Tomáše Vondráčka na protihráče Mariana Adámka, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec (21. 2. 2020) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 20. 2. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (14.2.2020 - 20.2.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Cenu Oldřicha Machače získal Šimon Slavíček z HC Slavia Praha
Cenu Oldřicha Machače za sezónu 2018/19 získal Šimon Slavíček (2004), útočník HC Slavia Praha, člen reprezentace U16 a účastník Zimních olympijských her mládeže 2020 v Lausanne.
Vydražte speciální dresy a podpořte projekt Legenda legendám
Na úspěšnou charitativní akci Legenda pomáhá z roku 2017, jejíž celkový výtěžek byl 1,75 miliónu korun, navazuje letos projekt Legenda legendám. Fanoušci mohou i tentokrát dražit speciálně upravené dresy s grafickou podobiznou portrétů legend jednotlivých týmů. Kromě klubů Tipsport extraligy, Chance ligy a II. ligy se do projektu zapojili i Cavaliers Brno z Univerzitní ligy ledního hokeje.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Karlovy Vary, Pardubice, Litvínov
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík potrestal kluby HC Energie Karlovy Vary (zapálení dýmovnice v sektoru hostujících fanoušků po utkání Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 31. 1. 2020), HC Dynamo Pardubice (vhazování předmětů na ledovou plochu ve třetí třetině a po skončení utkání HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 31. 1. 2020) a HC Verva Litvínov (vhazování předmětů na ledovou plochu a střídačku hostů ve třetí třetině utkání HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 2. 2. 2020) za chování jejich příznivců finanční pokutou ve výši 5 000 Kč.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jiří Smejkal (HC Sparta Praha)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jiřího Smejkala na protihráče Petra Koukala, za který mu byl v zápase HC Sparta Praha – Mountfield HK (12. 2. 2020) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Sekání.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 13. 2. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (6.2.2020 - 13.2.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Trenérem juniorské reprezentace bude Karel Mlejnek
Výkonný výbor ČSLH jmenoval trenérem juniorské reprezentace České republiky Karla Mlejnka. U výběru U20 vystřídá od příští sezóny Václava Varaďu, kterému vypršela smlouva.