Články

Český hokej udělal poslední krok v elektronizaci zápisu o utkání
Před začátkem sezony 2023/24 dokončilo registrační oddělení Českého hokeje proces elektronizace průkazů. V utkáních napříč všemi soutěžemi tak od letošního ročníku není třeba fyzicky předkládat průkazy v případě hráčů, trenérů, funkcionářů a rozhodčích.
Lvice za hranicemi: První gól Šapovalivové nebo dominance Pejzlové ve Finsku
V plném proudu jsou takřka všechny mezinárodní soutěže. Ty ženské nejsou výjimkou. V uplynulém týdnu zazářila zejména Michaela Pejzlová, jež řídila vítězství Helsinek 9:0 sedmi asistencemi. Svým prvním gólem v prvním utkání se blýskla také Adéla Šapovalivová.
ELD: Do čela se vyhoupl Třinec, zvedla se i Kometa. Vary ztratily remízami
V Extralize dorostu se vyměnil lídr východní skupiny, když jeden bezgólový zápas poslal Pardubice až na čtvrté místo tabulky. Do čela se vyhoupl Třinec, na západě zůstávají pozice neměnné. Karlovy Vary dvakrát zvítězily v prodloužení, Mladou Boleslav opět gólově táhl Adam Kurka.
Tahákem MS 2024 jsou zápasy Česka a Slovenska. Vrací se Bob a Bobek
Možnost registrace do soutěže o přednostní právo k nákupu vstupenek na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 v Praze a Ostravě využilo více než 120 000 zájemců. Nejvíce zastoupeni, s nadpoloviční většinou, jsou zájemci o českou reprezentaci. Vysoký zájem byl také o slovenský, polský a finský tým.
U16: Uskutečnil se první kemp dovedností. Splňuje to účel, je rád trenér Razým
Celkem osm kempů, které jsou zaměřeny čistě na hokejové dovednosti, čeká na širší reprezentační výběr do šestnácti let. Přesněji řečeno čtyři pro východní a čtyři pro západní část republiky. První letošní akce, kde hráči dorosteneckých extraligových klubů trénovali jednotlivé dovednosti, se uskutečnil v neděli 24. září v Kravařích.
Future Olympians U19: Češky zaznamenaly cenný skalp! Porazily Lillehammer 6:1
Projekt Future Olympians, jehož cílem je zlepšení podmínek pro české hokejistky, výchova budoucích olympioniček a změna vnímání ženského hokeje v České republice, má za sebou další událost. Tentokráte se hráčky U19 utkaly se seniorským týmem Lillehammeru. Češky ukázaly rostoucí kvalitu a smetly Norky vysoko 6:1.
VTM: První zápasy sezony jsou minulostí. Jak si vedly jednotlivé kraje?
Konec září jako již tradičně odstartoval další ročník projektu Výchova talentované mládeže. Hlavním cílem letošního VTM je umožnit vybraným hráčům v předreprezentačním věku utkat se v konkurenci svých nejlepších vrstevníků. Jaké krajské výběry U15 byly v prvním měření sil nejúspěšnější?
ELJ: Přerov zabral, Sparta doma stále nevyhrála. 286 trestných minut v Boleslavi
Přestože po špatném vstupu do soutěže ztráceli, junioři Přerova v uplynulém týdnu dvakrát vyhráli a dotáhli se na konkurenci. V čele skupin DHL extraligy juniorů jsou stále Mladá Boleslav a Třinec, přičemž Bruslaři mají velkou formu a zvítězili už devětkrát v řadě. Jejich zápas s Plzní však nabídl nevídané emoce.
Taháky týdne: nabitý program pro 9. třídy i pražské derby dorostenců
Největší taháky v následujícím týdnu, které by neměly uniknout oku fanouška mládežnického hokeje? Hodně napilno budou mít borci v soutěžích 9. tříd, kromě toho se odehraje spoust zajímavých zápasů v extralize juniorů i dorostu. A to včetně pražského derby!
ELJ: „Stříbrný hoch“ Chludil vyměnil Prahu za Brno. Pro MS udělám maximum, říká
Uplynulé měsíce byly pro sedmnáctiletého útočníka Dannyho Chludila pěkně pestré a náročné. Poprvé se uchytil v české reprezentaci a nakonec jako nejméně zkušený člen kádru slavil stříbro na Hlinka Gretzky Cupu. Mezitím si ale také zvykal na nové klubové angažmá, když z pražské Slavie přestoupil do brněnské Komety.