Články

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Cibulskis (Litvínov), Dočekal (Vítkovice)
Předseda disciplinární komse ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Oskara Cibulskise na protihráče Tomáše Žižku, za který mu byl v utkání HC Verva Litvínov – PSG Berani Zlín (24. 1. 2021) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Sekání.
Rozhodnutí STK a DK ČSLH – HC Baník Sokolov
Sportovně-technická a disciplinární komise ČSLH se zabývaly neoprávněným startem hráče Jana Pohla v utkání Chance ligy SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 HC Baník Sokolov, které se hrálo 23. 1. 2021.
O systému Českého hokeje: Akademie
Podívejte se na další díl série, která popisuje jednotlivé projekty Českého hokeje. Tentokrát jsou hlavním tématem akademie a manažer projektu Pavel Geffert ve videu vysvětluje, jak jednotlivé akademie fungují a jaké změny se v nejbližších letech chystají.
Rozhodnutí DK ELH – Skuhravý (Energie Karlovy Vary)
Disciplinární komise ELH ve složení předseda Viktor Ujčík, členové Leoš Čermák, Tomáš Jelínek a Libor Procházka se zabývala odvoláním hráče Václava Skuhravého proti rozhodnutí, kterým mu byla dne 23. 12. 2020 uložena finanční pokuta ve výši 10 000 Kč za nesportovní chování v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary (15. 12. 2020).
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 21. 1. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (14.1.2021 – 21.1.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Počty účastníků v nejvyšších mládežnických soutěžích se výrazně sníží
Nejvyšší mládežnické soutěže čeká po příští sezóně zúžení počtu účastníků. Podle usnesení výkonného výboru Českého hokeje z prosince 2019 proběhnou tak, aby na základě jejich výsledků nastupovalo v sezóně 2022/23 v nejvyšší juniorské soutěži 14 a v nejvyšší dorostenecké soutěži 24 účastníků.
Nejvyšší hokejové soutěže se po příští sezóně vrátí k počtu čtrnácti účastníků
Nejvyšší hokejové soutěže proběhnou v příštím ročníku tak, aby v sezóně 2022/23 nastupovalo jak v Tipsport extralize, tak v Chance lize 14 účastníků.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 21.1.2021
Výkonný výbor Českého hokeje se zabýval hokejovými soutěžemi, které jsou kvůli nouzovému stavu a souvisejícím opatřením s výjimkou Tipsport extraligy a Chance ligy dlouhodobě přerušeny, přičemž není jasné, kdy budou moci pokračovat.
Rada IIHF rozhodla, že letošní mistrovství světa se neuskuteční v Minsku
Po podrobné analýze Rada Mezinárodní hokejové federace IIHF zveřejnila, že mistrovství světa 2021 se neuskuteční v Bělorusku. Rozhodnutí zdůvodnila obavami o bezpečnost účastníků, souvisejícími s politickými nepokoji a koronavirovou situací v zemi. Dalším postupem při organizaci šampionátu se Rada IIHF bude zabývat na nejbližším jednání.
O systému Českého hokeje: Výchova talentované mládeže
Primárně na rozvoj dovedností (bruslení, práce s kotoučem, střelba atd.) se v posledních dvou letech zaměřuje projekt Výchova talentované mládeže. Hlavními cíli projektu je zajistit co nejkvalitnější přípravu těm nejnadanějším hokejistům v jednotlivých krajích a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorie šestnáctiletých.