Články

Souhrn dne: Finové překvapili Rusko, Česko opět skončilo před branami finále
Mistrovství světa v Bratislavě a Košicích nabídlo předposlední hrací den. Rusko s Finskem předvedli parádní duel, který rozhodla jediná branka a dali ji právě Seveřané. V druhém duelu si Kanada vyšlápla na český tým a po výsledku 5:1 se utká s Finskem ve finále šampionátu.
Mistrovství světa 2024 se uskuteční v České republice
Mezinárodní hokejová federace na svém výročním kongresu rozhodla, že světový šampionát se v roce 2023 uskuteční v Rusku, v roce 2024 v České republice a o další rok později se o pořadatelství podělí Švédsku s Dánskem.
Souhrn dne: Česko přehrálo Němce, do semifinále jde i Finsko, Kanada a Rusko
V Bratislavě a Košicích se rozjely první vyřazovací duely. V odpoledních zápasech byly k vidění napínavé souboje, Rusko přehrálo Ameriku a Kanada po zázračném obratu poslala domů Švýcarsko. Český tým proti Německu bojoval a ve třetí třetině houževnatého soupeře srazil. V Košicích se šlo opět do prodloužení a opět jej rozhodl tým, který pár chvilek před koncem základní části prohrával.
Souhrn dne: Češi uhájili Bratislavu a ve čtvrtfinále vyzvou Německo
Bratislava a Košice nabídly poslední duely základních skupiny. Všechno začali Češi, kteří ve vyrovnaném utkání přetlačili Švýcarsko a ve čtvrtfinále nakonec vyzvou Německo. Národní tým tak zůstává v Bratislavě do vyřazovacích bojů vstoupí ve čtvrtek od 20:15.
Souhrn dne: Švédské drama, Británie po heroickém obratu udržela elitní skupinu
Jedenáctý hrací den nabídl rovnou dva souboje o udržení v elitní skupině mistrovství světa. V Košicích se proti sobě postavila Francie s Velkou Británií, v Bratislavě Rakousko a Itálie. Košický duel nakonec po nevšedním obratu vyhrála nefavorizovaná Británie. Parádní drama nabídl duel mezi Rakouskem a Itálií, nakonec se rozhodovalo až v sedmém kole nájezdů. Vítězný nájezd Itálie proměnil McMonagle. Švédové se dlouho trápili s Lotyšskem, nakonec ale dokázali zvítězit a udržet se tak v boji o první příčku v bratislavské skupině. Gól do prázdné branky v poslední minutě utkání ukončil veškeré lotyšské naděje na postup do čtvrtfinále. Kanada si podle očekávání poradila s Dánskem.
Souhrn dne: Slováci ztratili postupové naděje, Češi zvládli duel s Rakouskem
Češi potvrdili roli favorita a zvítězili nad Rakouskem vysoko 8:0. Pavel Francouz i ve svém druhém utkání vychytal nulu. USA zvládly duel s Německem a pohřbili tak slovenské postupové naděje. Finsko si poradilo s kousavými Francouzi. Rusko využilo den volna a porazilo unavené Švýcary.
Souhrn dne: Favorité nezaváhali, Švédové zvítězili nad Švýcarskem
Sobotní hrací den nabídl rovnou šest zápasů. Lotyši potrápili silné Rusy, USA díky skvělému vstupu do utkání přejelo Dány. Italové v duelu s Norskem vstřelili svůj první gól na turnaji, trvalo jim to 342 herních minut, Norové zápas ale nakonec zvládli a potvrdili tak svou účast v elitní skupině mistrovství světa i na příští sezónu. Kanada smetla Němce sedmibrankovým rozdílem, Mark Stone dal hattrick. Na závěr byl v Bratislavě k vidění parádní duel mezi Švédskem a Švýcarskem, zatímco v Košicích Slováci přiživili svoje postupové naděje vysokou výhrou nad hokejisty z Británie.
Souhrn dne: Slováci nadále sní o čtvrtfinále, favorité s čistými konty a důležitá výhra pro Norsko
Osmý hrací den šampionátu v Bratislavě a Košicích nabídl čtyři zápasy. V odpoledních zápasech si Norsko poradilo s Rakouskem a přibližílo se udržení, Slovensko udrželo naději na čtvrtfinále výhrou nad Francií. Večer pak úřadovali favorité proti trpaslíkům. Česko osmi branky deklasovalo Itálii. Finsko se dostalo na první místo áčkové skupiny výhrou 5:0 nad Velkou Británií.
Denní souhrn: Češi otočili duel s Lotyšskem, Švédsko přejelo Rakušany
V Bratislavě bylo ve čtvrtek k vidění devatenáct gólů. Švédové po parádním výkonu přejeli trápící se Rakousko 9:1. Kanada po výborném vstupu do utkání zvítězila nad Francouzi a posunula se tak na třetí místo ve skupině "A". Nejnapínavější byl střet Česka s pobaltským Lotyšskem, hráči se lvem na hrudi sice po první třetině prohrávali o dvě branky, nakonec ale dokázali utkání otočit ve svůj prospěch a vyhrát 6:3. Finsko potvrdilo roli favorita a i díky parádnímu gólu vycházející hvězdy Kaapa Kakka vyhrálo nad Dánskem.
Denní souhrn: Švýcaři a Rusko stoprocentní, Slovensko schytalo další ránu
Po čtyřech odehraných duelech mají dvanáct bodů pouze Rusko a Švýcaři, které nejtěžší zápasy ve skupině teprve čekají. Sborná šestý hrací den nasázela Italům deset gólů. V Košicích domácí výběr Slovenska schytal další bolestivou ránu, v posledních dvou minutách ztratil duel proti Němcům. USA si poradily s Velkou Británií, která na první body stále čeká.