Články o brankářích

Soustředění brankářů reprezentací U16 - U20 v Třemošné
V termínu od 21. do 25. května 2012 proběhlo v Třemošné soustředění brankářů pro reprezentační výběry od 16 do 20 let. Ze soustředění se ze studijních důvodů bohužel omluvili všichni pozvaní pro U20.
Jednodenní brankářská soustředění Olomouc 2012
Z důvodu velkého zájmu brankářů̊ byly uspořádány dva termíny jednodenního kempu a to 20. února 2012 a 12. března 2012, oba konané na zimním stadionu v Olomouci. Celkem se obou kempů účastnilo 64 dětí (každý kemp - 32 dětí, 2 tréninkové skupiny po 16 brankářích).
Vyhodnocení 3. ročníku jednodenních brankářských kempů
Třetího ročníku regionálních brankářských kempů se v únoru a březnu 2012 zúčastnili brankáři 3. až 8. třídy. Kempy jsme rozdělili do pěti regionů. Hlavními trenéry v daných regionech byli jmenováni Pavel Kněžický, Pavel Liehman, Michal Podolka, Rostislav Haas a Radek Toth. Tréninků na ledě a na suchu, se spolu s hlavními trenéry zúčastnili trenéři brankářů z regionů. Do programu jsme také zapojili mladé začínající trenéry.
Jednodenní brankářské soustředění Karlovy Vary - 12. února 2012
Dne 12.2.2012 zahájila Brankářská komise ČSLH v Karlových Varech 3. ročník jednodenních kempů pro brankáře 3. až 8. tříd. V tréninkové hale KV Arény absolvovali mladí brankáři z kraje karlovarského, plzeňského a ústeckého dva tréninky na ledě, trénink v tělocvičně a v polední přestávce výukové video.
Nová brožura: Rozvoj pohybových schopností brankáře ledního hokeje
Od pondělí 5. září 2011 bude v prodeji za 199,- Kč nová brožura "Rozvoj pohybových schopností brankáře ledního hokeje" doplňující set "Český brankář". Autorem brožury je brankářská komise ČSLH pod vedením Pavla Kněžického. Teoretický úvod do problematiky fyzické přípravy brankáře ledního hokeje je doplněn popisy a fotografiemi praktických ukázek konkrétních cvičení.
Na začátku května proběhlo soustředění brankářů v Liberci
V termínu od 2. do 6. května 2011 proběhlo ve sportovním komplexu v Liberci soustředění brankářů ročníků 1996 - 1992 zaměřené na rozvoj pohybových schopností. Zúčastnilo se celkem 22 kluků, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. V pondělí, úterý a ve čtvrtek byly na programu dvoufázové tréninky, ve středu byl jen jeden tréninkový blok dopoledne a odpoledne následovala dvouhodinová regenerace v městských lázních. V pátek všichni absolvovali náročný kruhový trénink a soustředění uzavřel dvanáctiminutový běžecký test. Soustředění přispělo k porovnání schopností jednotlivých brankářů mezi sebou a ukázalo, co musí zlepšit během letní přípravy.
Brankáři reprezentace U20 – MS 2010
První zápasy na MSJ U 20 v Buffalu a Niagara Fals (USA)
Reprezentace U 20 – kemp Detroit a přátelské zápasy Rochester – USA
Reprezentace České republiky do dvaceti let absolvovala před mistrovstvím světa v Buffalu a Niagara Fals týdenní soustředění v Detroitu a odehrála 2 přátelské zápasy v Rochesteru.
MS U20 Buffalo
Česká hokejová reprezentace do dvaceti let obsadila na mistrovství světa v Buffalu, Niagara Fals konečné 7. místo.
Nové DVD Brankářská škola!
Od pondělí 22.11.2010 je v prodeji za 499,- Kč nové video Brankářská škola, které vytvořila brankářská komise ČSLH.