Školení parahokejových rozhodčích ve Zlíně

První seminář zacílený přímo na sudí parahokeje proběhl předčasném v Karlových Varech. Druhé školení pro jednadvacet rozhodčích zorganizovala tentokrát komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje v rámci finálového utkání České parahokejové ligy ve Zlíně.

Jak posuzovat specifické parahokejové situace vysvětloval nejzkušenější český parahokejový sudí Jan Vaněk, který pískal mimo jiné finálový zápas na poslední paralympiádě v Pekingu mezi USA a Kanadou, posuzoval také zápasy mistrovství světa v parahokeji, které se v Ostravě konalo v roce 2019 a 2021.

Vedení České parahokejové ligy doufá, že semináře budou pravidelně pokračovat a minimálně šest rozhodčích bude přímo pro parahokej vyškolených. Zápas obvykle v parahokeji rozhodují dva sudí. Na mezinárodní úrovni tři. „Idea je, že rozhodovat utkání budou v parahokejové lize už jen rozhodčí s odpovídající kvalifikací, tedy ti, kteří projdou podobným školením komise rozhodčích,“ řekl ředitel České parahokejové ligy Jan Chlubna. Adekvátní vzdělání pro parahokej podle něj ovlivní nejen to, že budou utkání v lize jednotně řízena, ale hra se takzvaně vyčistí a přinese prostor pro růst nových hráčů, kteří si jen takto mohou zažít správné návyky na ledě a bude to mít pozitivní dopad i v zápasech reprezentace na mezinárodní úrovni.

Více informací je k dispozici na webu Českého para hokeje.

TÉMATA: Rozhodčí