V anketě Trenéra roku se prosadila dvě hokejová jména

V kulturním prostoru La Fabrika v pražských Holešovicích se v rámci představení Federer – Nadal uspořádalo i předávání cen Trenéra roku 2023. Ocenění získali i dva zástupci hokejového hnutí. Anketu Trenéra objevitele ovládl Josef Vosecký a do Síně slávy byl vyhlášen Pavel Wohl.

Josef Vosecký

Anketu Trenéra objevitele ovládl Josef Vosecký, jenž sám hrával hokej za PZ Kladno. Měl však těžké začátky a kvůli zdravotním potížím musel už v osmnácti letech svou aktivní hokejovou činnost ukončit. O půl roku později rozjel svou trenérskou dráhu a u kladenské mládeže strávil desítky let. Spjat je především s kategoriemi 8. a 7. tříd.

„Chtěl bych poděkovat všem klům, kteří mi prošli rukama a něco dokázali a přál bych všem trenérům ve všech sportech, aby měli takové štěstí na trenéry, jako jsem měl já,“ poděkoval Vosický v rozhovoru pro Olympijský tým. Kategorie Trenér Objevitel se vyhlašuje od roku 2013 a vyhledává první trenéry aktuálních osobností českého sportu.

Pavel Wohl

Síň slávy neunikla bývalému vynikajícímu brankáři Pavlu Wohlovi, jenž se po ukončení kariéry přesunul na lavičku do pozice trenéra, kde zaznamenal své největší úspěchy. V letech 1982 a 1985 koučoval klub SB Rosenheim, s nímž se stal dvojnásobným mistrem Německa, a navíc vybojoval postup do finále prestižního Poháru mistrů evropských zemí.

Postavil se i na střídačku československé reprezentace, se kterou vybojoval v letech 1989 a 1990 dvě bronzové medaile ze světového šampionátu a dvě z mistrovství Evropy. Na třetí klubový titul dosáhl roku 1993 těsně po rozpadu Československa s pražskou Spartou v posledním ročníku federální ligy.

úvodní foto: ČOV/Tomáš Kozáček

TÉMATA: Trenér