Dva čeští hlavní rozhodčí odpískají finále Ligy mistrů

Vedení hokejové Ligy mistrů oznámilo nominaci rozhodčích pro vyvrcholení letošní sezony. Finálový zápas budou 1. března 2022 ve švédském Ängelholmu řídit dva hlavní rozhodčí z České republiky – Robin Šír a Vladimír Pešina.

Oba zkušení sudí, kteří už přes 15 let působí v české nejvyšší soutěži, mají mnoho zkušeností i s řízením zápasů na mezinárodní úrovni. „Pro oba naše rozhodčí je to velké ocenění jejich dlouholeté práce a oddanosti hokeji. Je vidět, že česká rozhodcovská škola má na mezinárodním poli stále velmi dobré jméno,“ okomentoval nominaci Šíra s Pešinou předseda komise rozhodčích Českého hokeje Vladimír Šindler.

Robin Šír i Vladimír Pešina budou zároveň jako první čeští rozhodčí řídit finále Champions Hockey League a na čarách jim budou asistovat Rakušan Simon Riecken a Slovák Oto Durmis.

Šír má za sebou zkušenosti z loňského mistrovství světa v Lotyšsku a byl také hlavním rozhodčím finálového zápasu MS juniorů v roce 2018. Pešina, který v sezoně 2018/19 získal ocenění pro nejlepšího rozhodčí ČR, ve své kariéře odpískal několik zápasů na světových šampionátech do 18 a do 20 let.

TÉMATA: Rozhodčí